Zygzak McQueen

Jak każdy chłopiec uwielbiał samochody. Tobiaszek już od kiedy mał roczek nie rozstawał się z Zygzakiem i Złomkiem postaciami z filmu Auta. Trwający dobrze ponad godzinę film potrafił obejrzeć w całości, większość na stojąco w "zwieszeniu" przed telewizorem. Kiedy miał dwa latka i małą kolekcję samochodzików - postaci z ulubionej bajki, potrafił odgrywać całe scenki z filmu. Samochody ze spobą rozmawiały, przytulały się i były z nim wszędzie. Na dobranoc Zygzak i przyjaciele dostawali zawsze od Tobiaszka słodkie buziaki. Jednak tylko Zygzak zasypiał  w jego małej rączce!

W 2011 roku Pixar zapowiedział kolejną część Aut. Obiecaliśmy Tobiaszkowi wycieczkę do Kina na Auta2. Marzył o tej chwili. Nie mógł sie doczekać premiery dalszych przygód swojego biohatera. Film miał pojawić się w kinach na koniec czerwca. Dzień po premierze urodziła się Amelka. Do kina postanowilismy jechać w męskim składzie z kuzynem Tobiaszka Mikołajem, który miał przyjechać na wakacje.

13 lipca trafiliśmy do szpitala. Zapadł wyrok - białaczka. Zamiast do kina pojechaliśmy do kliniki w Zabrzu. Gdy wsiadaliśmy do karetki Tomek, wujek Tobiaszka podał nam pendriva. W szpitalu okazało się, że jest na nim nowy Zygzak. Oglądaliśmy go kilka razy dziennie. Dzięki Zygzakowi udało się nam przeżyć pierwsze godziny i dni w Klinice, a później całe kolejne miesiące.

Zygzak największy przyjaciel Tobiaszka, tak jak to miał w zwyczaju, pozostał w jego małej rączce gdy zasnął na zawsze...